Wolnoobrotowa wyciskarka

Wolnoobrotowa wyciskarka do soków: ręczna czy elektryczna – ślimakowa? Wybór przylega do Ciebie!

Prasówki

Wolnoobrotowa wyciskarka do soków: ręczna czy elektryczna – ślimakowa? Wybór chodzi do Ciebie! Jeżeli chcesz zacząć przygotowywanie domowych soków we lokalnej kuchni, na pewno dziwisz się, jakie urządzenie wybrać. Bardzo prawdopodobne, że stajesz przed dylematem: wyciskarka do owoców czy sokowirówka? Twój wybór padł na wyciskarkę? W takim razie musisz też zdecydować co będzie dla Ciebie lepsze: ręczna wyciskarka do skutków i warzyw lub może przecież elektryczna? Lub w Twoim sukcesu sprawdzi się ręczna wyciskarka do soków ze stali nierdzewnej czy nowych tworzyw, na przykład ręczna wyciskarka do soku żeliwna? Spróbujemy pomóc Ci zdecydować tę sprawę.

Ręczna wyciskarka do soków: lub to wersja dla Ciebie?

Rozpocznijmy od tego, jakie rodzaje wyciskarek ręcznych jesteśmy dziś na zbycie. Możesz zdecydować się na tradycyjną wyciskarkę do cytrusów, której mechanizm działania polega na tym, że chcąc wycisnąć sok musisz przekroić owoc na pół i ruchem obrotowym przesuwać połówkę pomarańczy, cytryny itp. po specjalnym stożku. Ponadto, do wyboru posiadasz też wyciskarki do cytrusów z dźwignią. Różnym rodzajem wyciskarek ręcznych jest ręczna wyciskarka ślimakowa, której wygląd przywodzi na rzecz klasyczne maszynki do mięsa.

Wolnoobrotowa elektryczna wyciskarka do soków z wałkiem ślimakowym: co warto cierpieć na uwadze?

Co powinniśmy znać na materiał wolnoobrotowych elektrycznych wyciskarek do soków? Do wyboru jesteśmy elektryczne wyciskarki jednoślimakowe i dwuślimakowe, jakie są ogromniejsze zastosowanie. Co więcej, wyciskarki ślimakowe liczymy na proste i poziome. Wyciskarki pionowe z listy są zaopatrzone w pewien ślimak, chociaż odpowiedzialne są również poziome wyciskarki jednoślimakowe, z kolei wyciskarki poziome posiadają dwa ślimaki. Wybór pomiędzy tymi dwoma sposobami urządzeń powinien stanowić określony naszymi własnymi oczekiwaniami. Co wtedy oznacza?

Wyciskarki pionowe zajmują mało miejsca – wtedy że istnieć wyjątkowe, jeśli nasza kuchnia jest wyraźnie niska, dysponujemy małą ilością szafek, czy nasz blat jest szybko wystarczająco zagospodarowany domowymi sprzętami i zależy nam na krótszym urządzeniu
Wyciskarka pozioma doskonale przyznaje się do wyciskania wyciągu z warzyw liściastych takich jak jarmuż czy szpinak.
Dzięki pionowemu ustawieniu ślimaków, wyciskarki proste są dobre w postępowaniu.
Niektóre modele wyciskarek pionowych pozwalają dodatkowo, na szkolenie np. makaronu. Warto dać na ostatnie radę wybierając odpowiedni model. Wyraź swoje wyglądania i zastanów się, na jakich funkcjonalnościach szczególnie Ci zależy, jeśli planujesz pomysł zainwestować w poziomą wyciskarkę do soków.

Porównanie: ręczna vs elektryczna wyciskarka do soków

Doszliśmy do sedna: co będzie dla Ciebie lepsze – ręczna wyciskarka wolnoobrotowa, lub może jednak wolnoobrotowa wyciskarka ślimakowa? To zależy właśnie od Ciebie i Twoich oczekiwań. Zróbmy małe porównanie zalet obu urządzeń!

Ręczna wyciskarka wolnoobrotowa

mobilność: w relacji od potrzeb, wyciskarkę możesz wziąć ze sobą także w tła, w jakich nie ma prądu
wyciskarki ślimakowe dają szansa przygotowania soków z innych składników (zawsze sprawdzaj zalecenia producenta w współczesnym kierunku!)
relatywnie niska cena

Elektryczna wyciskarka ślimakowa

nie musisz brać siły naszych mięśni, całą pracę wykonuje za Ciebie urządzenie
wiele modeli wyciskarek jest także inne funkcje, obok wyciskania soków
do wyboru masz wyciskarki proste i poziome

REASUMUJĄC: to, na jaką wyciskarkę wolnoobrotową kończyć się zdecydujesz, winno stanowić uzależnione od Twoich własnych oczekiwań. Zarówno ręczne wyciskarki, jak również wyciskarki ślimakowe posiadają swoje wady. Wyciskarki ręczne mogą pokazać się strzałem w dziesiątkę, jeśli często podróżujesz, i mimo pełnia nie chcesz czynić z wykonywania domowych soków. Zanim wybierzesz konkretny model sprawdź opinie o ręcznych wyciskarkach do soków oraz wyciskarkach ślimakowych, porównaj ich cechy z naturalnymi sprawami i przeanalizuj możliwości, jakie dają oba rozwiązania. Nie poruszaj szybkiej decyzji!

Zobacz również wolnoobrotowa

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments