Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

UWAGA

Oferty pracy zdalnej są bardzo kuszące. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zmian za poświęcenie na rzecz tylko paru godzin dziennie. Warunki powtarzają się być mało idealne. Niestety coraz częściej okazuje się, że są to oszuści żerujący na naiwności nowych typów. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który podszywa się pod nazwę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Opinia na lekką a dużo płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to instytucja angażująca się sprzedawaniem problemów z kolejnej ręki i dostarczaniem pożyczek pod zastaw. Pomocy te spełniane są stuprocentowo przez internet, co powoduje, że firma cechuje się kreatywnością i kształtuje się do danych XXI wieku. Niestety przez rodzaj prac, jaki pokazuje, nazwa ta padała ofiarą oszustów, którzy zawijają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami lokalnymi.
Na stronie na Facebooku Polskiego Lombardu zaprezentował się dziś post, w jakim przestrzegają oni przez osobami, które zawijają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zainteresowanie toż pamięta liczyć na bronieniu w sprzedaży punktów na Allegro. Jesteśmy więc wystawić artykuł na aukcji, zadbać o podobni kontakt z mężczyzną, a kiedy transakcja zostanie sfinalizowana, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety wyraża się, że paczki te absolutnie nie zostają wysłane, wbrew tego, że pieniądze działają na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX że na wczesny etap oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę działanie i utrzymuje, że będziemy siedzieć w korporacji o dobrej opinii. Zapewniają nam radę również oferta samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla dużo kobiet decyduje doskonałą zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W samym ogłoszeniu wcale nie pada nazwa rzekomej firmy, dopiero w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że działa o Polski Lombard. Poza tym, nie piszą nawet na czym naprawdę polegać ma taż sztuka, a same, czego się dowiadujemy toż ostatnie, że do naszych ćwiczeń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie również powinno budzić pewne wątpliwości. Stanowi więc ostatnia możliwość pracy, która się na nim pojawiła. Wśród niej, mamy jedynie ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, które nie są ze sobą wiele wspólnego. Świadomość taż nie daje i naszego imiona, co powinno być kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po własnej stronie

Jeśli przyjmiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o postawienie na aukcja punktów na swym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, natomiast istniejemy w nich właśnie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż trafiają na konto pracodawcy, a my, po wysłaniu im adresu do wysyłki, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Przedstawia się jednak, że mężczyźni nie tych przedmiotów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się duży problem, bo odpowiedzialność za ten zawód jest po własnej stronie. W stosunku z obecnym, że wydajemy na prywatnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma politykę ochrony konsumentów, dzięki której sprawiający mogą założyć dyskusję ze sprzedawcą, który nie dotrzymał swojej właściwości umowy. W przypadku, kiedy kwestia nie zostanie rozwiązana, pewno ona stać przekierowana na policję.
Co nam grozi za wykroczenie na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa dotrze na policję, bez wątpienia przyjdą nas przykre konsekwencję własnych działań. Według kodeksu karnego, w relacji od skali oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na moment z 6 miesięcy do 8 lat. W sukcesie mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści podszywający się pod Polski Lombard okazują się sprytem, gdyż w przypadku, gdy pod aukcją angażuje się ich pracownik, wtedy on poniesie konsekwencje ich działań. Ponieważ to dziś my będziemy tu winni przestępstwa. Oszust może tu próbować umywać ręce, gdyż to natomiast my sprzedajemy przedmioty, które wcale nie dochodzą do kupującego.
Jak ustrzec się przed oszustem?

Przede wszystkim, powinien być znacznie delikatnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Niestety jest więc idealny przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Od wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy próbują zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod jakimi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, która je dodała. Poza tym, w ogłoszeniu powinny zostać zaprezentowane nasze cele. Trzeba śledzić na obecne oferty, w których nie zostały podane szczegóły także też, w których ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się z obecnego modelu oszustwami, należy je niezwłocznie zgłosić na policję. Zachowa to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale te konsumentów, jacy będę chcieli skorzystać z usług oszusta. Im przeważnie będziemy przedstawiać na policję tego modelu ogłoszenia, tym chwila będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments