Pitbull Patryk Vega Polanów

1 of
Wstecz Dalej

O Firmie

  • ID Firmy: 1227

  • Dodane: 11 lipca, 2019

  • Wyświetlenia: 144

Opis

Z roku 2005 filmów mówiących o pracy policji wyszło już dużo. Jednak nadal nie zapomnieliśmy o drinkiem z klasyków gatunku, który powstał dokładnie w kolejnym roku. ”PitBull” to filmowy debiut, obecnie niezwykle sympatycznego i wyjątkowego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych materiałów i uczenia brutalności, Właśnie istniałoby ponad i w obecnej sztuki.

Pitbull Patryk Vega Koszalin

Dzięki temu obrazowi wszyscy zaczęliśmy spoglądać na pracę policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Wydziału ds. Zabójstw. Swoją pozycję działają dużo dobra, sumiennie, potrafią grać w całości. Jednak po godzinach wszystek z nich musi borykać się z naturalnymi problemami, które osłabiają im mieszkanie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Wydziału ds. Zabójstw. Swoją pozycję działają dużo dobra, sumiennie, potrafią grać w całości.

Jednak po godzinach wszystek z nich musi borykać się z naturalnymi problemami, które osłabiają im mieszkanie. Gebels (wykorzystywany przez Andrzeja Grabowskiego) musi walczyć z kobietą, która stara się otrzymać mu dobra do pielęgnacje nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w obecnej sztuki Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, ale bardzo chce odpracować jeszcze dwa miesiące, które zostały mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z względu niezrozumienia ze perspektywy ojca, znajomych, a więcej w odreagowaniu na lęk powiązany z produkcją jest w jeszcze to szybsze kłopoty z narkotykami. Metyl (w którego rolę zajął się Krzysztof Stroiński) jest już nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś poprawić nasze mieszkanie prywatne. Ostatnim członkiem zespołu jest Despero (Marcin Dorociński), który otrzymuje się w bardzo dokuczliwej i delikatnej sytuacji, wdaje się on ponieważ w romans z córką poszukiwanego przez zespół przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Koszalin

Kwestie te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który sumiennie prowadzi naszą pracę, a poza nią istnieje panem bez skazy, idealnym stróżem prawa, który z łatwością rozwiązuje wszelki punkt i przeciwności losu. Bohaterowie stworzeni przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Wbrew tego, że ważne minuty mogą dostarczać nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i stosowania sobie pytania: O co dobrze gra w niniejszym obrazie? Akcja szybko wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki rób, że jak najszybciej pragniemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Koszalin

Odkrywa jeszcze to nowsze aspekty praktyki w Sektorze ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim posługują się bohaterowie. Jednak czy ich dorobek byłby oczywiście praktyczny i oryginalny, gdyby posługiwali się poprawną polszczyzną? Kompletnie nie, przekleństwa i wulgaryzmy w niniejszym wypadku nie rażą, aż tak szybko i podkreślają charaktery postaci, oraz warunki środowiska w którym tworzą.

Patryk Vega zdecydował się u młodych aktorów, postawić oraz na ostatnich dalszych i bardzo lubianych przez naszą publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w prostych rolach zarejestrowali się fenomenalnie, zresztą po ich warsztacie nie ważna było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Znacznie dobra zarejestrowali się w sztuki policjantów, którzy pogubili się we naszym mieszkaniu osobistym także potrzebują określać się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej praktyce reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film ma wadę. Jest nią dźwięk, który stał wykonany nie najlepiej, przez co niektórzy mogą zajmować przez to wywiad z zdrowym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Koszalin

Każde z jakości nie są czarno białe, pokazują nam się z pozostałych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który występuje się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często prezentowani są jako osoby idealne, będące na straży prawa, często są bez skazy, mają piękne bycie, kochająca kobietę i dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy dobrych ludzi, którzy wykonują trudną pracę, a po niej potrzebują określać się z naturalnymi demonami. Oczywiście wtedy spowodowało, że film spotkał się z racja dobrym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został nagrodzony przez publiczność, jaka tworzyła już dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, sprzedają się o dużo bardziej typowe i ludzkie.

Pitbull Patryk Vega Koszalin

 

źródło artykułu PitBull

Komentarze

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o