Kwoty subwencji ogólnej i dochody z tytułu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r.

Kwoty subwencji wszystkiej i zyski z tytułu wkładu w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r.

Komputery i Internet

Kwoty subwencji publicznej i przychody z tytułu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r. Ministerstwo Finansów opublikowało wiedzę o kwotach subwencji wszystkiej na 2020 r. dla gmin, powiatów i województw i środkach przekazanych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 roku. Warto sobie zapamiętać zwłaszcza kwoty dochodów z tytułu PIT, ponieważ w tekście nieuchronnego wstrząsu w samorządowych finansach pewno się okazać, że przez każdy czas podobnych nie zobaczymy.

Daną o kwotach subwencji wszystkiej na 2020 r. dla gmin, powiatów i województw i środkach przekazanych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 r. Ministerstwo Finansów zwróciło na bliskiej właściwości internetowej. W opublikowanych zestawieniach podane są kwoty części oświatowej i ilości równoważącej subwencji ogólnej (zrealizowanie w I kwartale i porządki na pełny rok 2020), dochody JST z tytułu udziału w podatku dobrym od osób fizycznych, a ponadto wpłatach na ilość równoważącą subwencji ogólnej (zrealizowanie w I kwartale i porządki na pełny rok 2020).

Wydane przez resort dane publikujemy w pełnie w dziale „multimedia”. W tekście spowodowanego przez epidemię tąpnięcia w gospodarce oraz jego niezbędnych skutków dla dochodów samorządów, warto zwrócić opinię na uzyskane poprzez nie w pierwszym kwartale przychody z PIT (w ostatnim okresie skutki ekonomiczne epidemii też nie ujawniły się w całej rozciągłości, gdyż do połowy marca gospodarka normalnie funkcjonowała), bo może się okazać, że kupienie ich na identycznym stanie w innych kwartałach potrafi stanowić niezwykle duże, albo nawet niemożliwe.

– Tak faktycznie to, co się w tej chwili dzieje, przypomina jazdę na rowerze, jak ktoś daje nam patyk w przednie koło. Nagle lecimy, też nie spadliśmy, nic nas dodatkowo nie boli, tylko za chwilę ten upadek nastąpi – tak łatwo opisywał obecną sytuację prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski.

A więc zatrzymując się tej metafory, przed nieuchronnym upadkiem do budżetu Wrocławia tytułem dochodów PIT w pierwszym kwartale obecnego roku trafiło 248,6 mln zł, Bydgoszczy – 87,6 mln zł, Lublina – 88,5 mln zł, Łodzi – 196,8 mln zł, Krakowa – 301,8 mln zł, 1,046 mld zł, Opola – 39,2 mln zł, Rzeszowa – 51,7 mln zł, Białystoku – 73,8 mln zł, Gdańska – 158,6 mln zł, Katowic – 98,4 mln zł, Kielc – 51 mln zł, Olsztyna – 47 mln zł, Zielonej Góry – 195,7 mln zł, Poznania – 203,5 mln zł, Szczecina – 105,8 mln zł.

W części lipca powinniśmy natomiast dowiedzieć się, jak mocny będzie ten prognozowany przez prezydenta Truskolaskiego „upadek”.

zobacz również Kwoty subwencji ogólnej i dochody z tytułu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r.

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments