agencja pracy

Agencja pracy Kamień Pomorski zadzwoń 578 503 403

Komputery i Internet

Goście z Ukrainy zajmują pierwsze miejsce spośród wszystkich cudzoziemców, które stanowią podejmować rzecz w Polsce. Z jakimś rokiem ich liczbę w Polsce rośnie, proporcjonalnie do życzenia. Wcześniej Ukraińców częściej wykorzystywano w gospodarstwie, ale z latami przybywa ich kwota we każdych obszarach rynkowych, przez toż bardzo wielu pracodawców zderzają się z jakimś pytaniem – jak prawidłowo zatrudnić Ukraińca w Polsce?

Agencja pracy Bobolice zadzwoń 578 503 403

zamów kuriera Expres poczta

Podstawy do przyjęcia obcokrajowca
Ukrainiec, żeby trwać i tworzyć w Polsce, pragnie brać albo ważne zezwolenie na pobyt, albo ważną wizę. Istnieje 23 rodzaje wiz, tylko 3 spośród nich nie dają podstawy dla pisania pracy (pod numerami: 01, 20, 21).

Jeżeli obcokrajowiec nie ma wizy, to wówczas on potrafi ją zacząć na platformie rodzaju wizy №05 (na platformie poinformowania o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) albo №06 (na platformie poinformowania o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi).

Dzięki prawu od 2018 roku zatrudniać obywateli Ukrainy można według uproszczonej metodzie (na platformie poinformowania o zamiarze powierzenia pisania pracy cudzoziemcowi) na 180 dni w toku jednego roku. Uproszczenie liczy na tym, że pan nie powinien dawać do oświadczenia dokumenty, które potwierdzają brak możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych (test rynku pracy).

W oświadczeniu obowiązkowo uznają być zaznaczone paszportowe dane typa, miejsce pracy, stanowisko, zarobki.

Dokumenty dla otwarcia wizy przez cudzoziemca
W relacji z tego, czy wykorzystał cudzoziemiec 180 dni pracy, czyli nie pracodawca może zarobić dla innego pracownika dwa następujące dokumenty:

Jeżeli gość nie odpracował w Polsce 180 dni w układu roku – oświadczenie
Można schować w powiatowym Urzędzie Pracy czy przez Internet (www.praca.gov.pl). Otrzymany efekt będzie zauważony w toku tygodnia. Oprócz oświadczenia niezbędnymi tekstami są:

poinformowanie o niekaralności pracodawcy;
potwierdzenie przelewu opłaty 30 zł;
dokument tożsamości osoby wykonującej kampania gospodarczą bądź umowę spółki;
kopię wszystkich wypełnionych stron ważnego dokumentu podróży cudzoziemca – paszporta.
Jeżeli cudzoziemiec odpracował w Polsce 180 dni w układu roku – danie na produkcję typu A
Efekt trzeba złożyć w Tytule Wojewódzkim dla wyrobienia rocznej wizy. Wyrobienia tego listu trwa dłużej – minimalnie kilkoro miesięcy.

Otrzymał oświadczenie, co wysoce?
Po otrzymaniu oświadczenia lub prawa w tytule pracodawca ma podać jego do pracownika, żeby ten mógł zacząć wizę na platformie złożonych dokumentów do konsulatu. Agencja pracy Bobolice zadzwoń 578 503 403

Kiedy pracownik otworzył wizę i dotarłem na stanowisko pisania pracy – przed rozpoczęciem działalności trzeba podpisać umowę z cudzoziemcem (zlecenia czy umowa o pracy). Powiatowy Urząd Rzeczy traktuje żyć powiadomiony o rozpoczęciu funkcji w dniu jej przygotowania. Agencja pracy Bobolice zadzwoń 578 503 403

Gdy w sukcesu naszych pracowników, pracodawca powinien zgłosić obcokrajowca do ZUS w toku jednego tygodnia. Także o nie zapomnieć odprowadzać składki i podatek dochodowy. Pracownik ma robić dodatkowe działalności – założyć konto w banku, zameldować, wyrobić sobie PESEL. Agencja pracy Bobolice zadzwoń 578 503 403

zobacz również Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments